Factbites
 Where results make sense
About us   |   Why use us?   |   Reviews   |   PR   |   Contact us  

Topic: De Grootste Nederlander


Related Topics

In the News (Sat 14 Nov 09)

  
  De Grootste Nederlander (via CobWeb/3.1 planetlab1.tamu.edu)   (Site not responding. Last check: 2007-10-08)
De grootste Nederlander verkiezing is volgens jullie belangrijk en daarom is er een stemwijzer voor.
Welke Grootste Nederlander dus ook gekozen wordt, het is altijd de verkeerde, in ieder geval voor mij.
Daarmee is tegelijk ook aangegeven dat de StemWijzer niet bij willekeurig welke verkiezing zal worden ingezet.
ronverhoef.freewebpage.org.cob-web.org:8888 /index_bestanden/Page2275.htm   (999 words)

  
 De grootste Nederlander
Dus naar mijn mening volstrekt terecht dat ze bij de laatste honderd zaten.
Dat is een fenomaal besluit geweest, waar miljoenen mensen hem dankbaar voor zijn.
Het is natuurlijk wel tragisch dat hij op 6 mei 2002 werd doodgeschoten, zodat hij ook geen kans kreeg om zich te bewijzen.
www.home.zonnet.nl /kalkuurtje/boekje24/de_grootste_nederlander.htm   (494 words)

  
 Nationalisme centraal bij verkiezing "grootste Nederlander"
Ze vroegen de kijker wie de grootste bijdrage heeft geleverd aan "de Nederlandse identiteit, maatschappij of cultuur".
Bij de radicaal-linkse en feministische geschiedschrijving wordt juist de strijd van onderop tegen onderdrukking centraal gezet en wordt vooral belang gehecht aan de strijd, het leven en het overleven van gewone mannen en vrouwen.
Elk volk, ook het Nederlandse volk, heeft dus een geschiedenis",(5) argumenteert hij, alsof "de vaderlandse geschiedenis" simpelweg een kwestie van opgraven is in plaats van een nationalistische projectie op het verleden.
www.gebladerte.nl /11068f68.htm   (1441 words)

  
 Fortuyn 'Grootste Nederlander' - telegraaf.nl [Binnenland]
Pim Fortuyn stond sinds 23 oktober aan kop in de toptien.
Dat was nog steeds het geval op zondag, de dag voor de finale-uitzending.
"Het is inderdaad zo dat een signaal heeft gewonnen, niet de grootste Nederlander.
telegraaf.nl /binnenland/15648681/Fortuyn__Grootste_Nederlander_.html   (441 words)

  
 Pim Fortuyn Forum - De Grootste Nederlander   (Site not responding. Last check: 2007-10-08)
De boodschap dat de Nederlandse burger tot in haar ziel gekrenkt is door het huidige politieke klimaat binnen onze samenleving, ia afgegeven in de uitslag van ‘De Grootste Nederlander Aller tijden’.
De onvrede is weer terug zoals het was voor de opmars van Fortuyn.
Politiek gezien zou het kabinet nu moeten aftreden.
www.pim-fortuyn.nl /pfforum/topic.asp?TOPIC_ID=31275   (350 words)

  
 De grootste Nederlander - Wikipedia
De oorzaak van de vertraging van de uiteindelijke uitslag was het beveiligingsmechisme dat moest zorgen dat er niet gefraudeerd kon worden met het aantal stemmen dat op een kandidaat uitgebracht werd.
In Tsjechië dreigde in 2005 een fictief persoon, Jára Cimrman, de verkiezing te winnen, totdat de organisatoren duidelijk maakten dat het alleen om werkelijke personen ging.
Kees van Kooten en Wim de Bie (uiteindelijk dertigste in de verkiezing) weigerden beeldmateriaal voor het programma ter beschikking te stellen omdat ze het een "flutprogramma" vonden.
nl.wikipedia.org /wiki/De_grootste_Nederlander   (551 words)

  
 Nieuws.nl - Fortuyn neemt leiding Grootste Nederlander over
Pim Fortuyn heeft de eerste plaats overgenomen in de strijd om De Grootste Nederlander.
Michiel de Ruyter is in de tussenstand inmiddels opgeklommen naar de vijfde plaats.
Volgens de KRO hadden tot vrijdagmiddag ongeveer 34 duizend mensen gebruik gemaakt van de StemWijzer om te bepalen naar wie hun voorkeur uitgaat.
www.nieuws.nl /bericht/8/6803   (186 words)

  
 Jac. P. Thijsse Grootste Groene Nederlander — Milieudefensie
Vergeleken bij het KRO-voorbeeld was het totaal aantal stemmers wel bescheiden: ruim honderd.
De populariteit van PvdA-Tweede-Kamerlid en ex-Greenpeace-actievoerder Diederik Samsom is opmerkelijk omdat hij pas sinds enkele jaren een bekend milieugezicht is. 'Hij manifesteert zich opvallend, met slimme ideeën, analyses die we lang gemist hebben en dat binnen een partij die al heel ver was afgegleden van alles dat je groen zou kunnen noemen.
Ivo de Wijs krijgt een derde plaats, vanwege zijn jarenlange presentatie van het radioprogramma Vroege Vogels.
www.milieudefensie.nl /nieuws/041117.htm   (437 words)

  
 2525: De grootste Nederlander
De KRO verzekerde in een reactie dat straks, voor de definitieve uitslag, alle stemmen nog eens grondig gecontroleerd worden.
Alleen het definitief afsterven van de politieke macht van het CDA is een paar jaar vertraagd.
Ze zou teveel uit het raam gekeken hebben.
www.2525.com /log/archives/2004/11/de_grootste_ned.html   (864 words)

  
 Planet - Niet Fortuyn maar Willem van Oranje is 'de grootste'
De verwarring rond de televisie verkiezing van 'de grootste Nederland' is groot.
De KRO heeft besloten de afgesproken procedure te respecteren, en geen wijziging te brengen in de uitslag zoals die tijdens de uitzending is gepubliceerd.
Op de parkeerplaats van de 3FM-studio, waar Pim Fortuyn een jaar geleden werd vermoord, werd een plaquette onthuld.
www.planet.nl /planet/show/id=106882/contentid=525282/sc=30d82c   (663 words)

  
 Dutchblog Israel: April 2004
Zojuist heb ik mijn keuze gemaakt uit de 200 genomineerden voor de titel "De grootste Nederlander".
De Oranjes en zijn belangrijk geweest voor de Nederlandse geschiedenis, maar geen een van hen vond ik voldoende Nederlander of zonder blaam en uitzonderlijk genoeg om hem/haar mijn stem te geven.
De Partij van de Arbeid heeft destijds door haar overstap naar de liberalen (waar ze in de huidige politiek-maatschappelijke context op haar plaats is, lijkt mij) een 'kanon' (een Israelisch equivalent van wat ik volgens mij in het Nederlands een zwaargewicht zou noemen) verloren.
yonathanbert.blogspot.com /2004_04_01_yonathanbert_archive.html   (7808 words)

  
 Webwereld | De Grootste Nederlander
De Grootste Nederlander, het spelprogramma bij de KRO is wat mij betreft nu al een omstreden programma.
'De Grootste Nederlander' pakt het iets stijlvoller aan, maar het blijft plat, voor mij niet navoelbaar WIJ-gedoe.
Een Nederlander, dat wil je voor het grootste gedeelte van je leven juist NIET zijn.
www.webwereld.nl /articles/30643/de-grootste-nederlander.html   (790 words)

  
 Nominaties 'grootste Nederlander' bekend - telegraaf.nl [Binnenland] (via CobWeb/3.1 planetlab1.tamu.edu)   (Site not responding. Last check: 2007-10-08)
De omroep maakte de 'longlist' van tweehonderd genomineerden maandag bekend.
Volgens de jury omdat hij "niet onomstreden" is, onder meer wegens zijn rol in de Lockheed-affaire en zijn reputatie als fervent jager.
De tien hoogst genoteerden gaan vervolgens in een tweede stemronde strijden om de eindoverwinning op 15 november.
www.telegraaf.nl.cob-web.org:8888 /binnenland/article9991191.ece   (538 words)

  
 De Grootste Nederlander - officiële website Anne Frank Huis
De verkiezing voor De Grootste Nederlander heeft in het gelijknamige KRO-televisieprogramma voor Anne Frank een plaats bij de eerste 10 opgeleverd.
De minister van Justitie heeft uiteindelijk in een ingezonden brief in dagblad Trouw laten weten dat postume naturalisatie niet alleen onmogelijk maar ook onwenselijk was.
De KRO baseerde de wens tot naturalisatie op een tweetal citaten uit Anne’s Dagboek.
www.annefrank.org /redirect.asp?id=11   (310 words)

  
 Cloggie :: Linkse Gedachten   (Site not responding. Last check: 2007-10-08)
Oh jee, zijn we al zowat het langste volk ter wereld, gaat de KRO er ook nog eens een wedstrijdje van maken.
Gelukkig bleek ik het verkeerd te hebben begrepen en gaat het meer om wie het meest voor het vaderlands heeft betekent.
Anja is schrijver van beroep, betrokken bij de Palenstijnse kwestie en zit in de Eerste Kamer voor de SP.
www.cloggie.org /linksgedacht/2004/04/de-grootste-nederlander-oh-jee-zijn-we.html   (126 words)

  
 Michiel de Ruyter - Avoo - Ask Us A Question - Michiel Adriaenszoon de Ruyter (24 March 1607 – 29 April 1676) was one ...   (Site not responding. Last check: 2007-10-08)
De Ruyter was born in 1607 in Flushing (Vlissingen) as son of a beer porter.
De Ruyter functioned as a squadron commander, being referred to as a Commodore, which at the time was not an official rank in the Dutch navy.
De Ruyter's popularity had grown after his heroic return and he therefore was made commander of the Dutch fleet on 11 August 1665, as Lieutenant-Admiral (a rank he shared with four others) of the Amsterdam admiralty.
yigo.guamus.com /profile/Michiel_de_Ruyter   (2308 words)

  
 nu.nl/internet | Beveiliging site 'Grootste Nederlander' is lek
Eindredacteur Hans Mors van het KRO-programma geeft toe dat de beveiliging 'niet waterdicht' is. Mors zegt echter dat het 'zeer moeilijk' is meerdere stemmen uit te brengen.
Toen ik donderdag een van mijn favoriete tv-programma's bekeek zag ik hoe belangrijk een radarpaal kan zijn.
In Duitsland wordt het gezicht van de automobilist op de foto gezet bij een snelheidsovertreding.
www.nu.nl /news.jsp?n=426838&c=50   (258 words)

  
 SMS problemen bij verkiezing Grootste Nederlander | PortableGear.nl
Aan het einde van de uitzending riep de KRO Pim Fortuyn uit tot Grootste Nederlander.
De KRO had besloten alleen de stemmen mee te laten tellen die tijdens de uitzending binnenkwamen.
Nederlanders die massaal SMS berichten hadden gestuurd tegen het einde van de uitzending, zorgden voor meer vertraging in de verwerking van de stemmen.
www.portablegear.nl /nieuws/1/58/2202/SMS_problemen_bij_verkiezing_Grootste_Nederlander.htm   (258 words)

  
 De Grootste
Daarmee was hij de unieke wegbereider van alle verdere ontwikkelingen in de twintigste-eeuwse fysica, en de grootste Nederlandse wetenschapper."
Hij was de drijvende kracht achter de opkomst van de radiosterrenkunde, maar stond ook aan de wieg van de Europese Zuidelijke Sterrenwacht.
Zijn belangrijkste werk, Herfsttij der Middeleeuwen (1919) is in tientallen talen vertaald, en behoort ook nu nog tot de standaardwerken uit de historische literatuur.
home.wanadoo.nl /crlemmen/Grootste.htm   (1215 words)

  
 Belgen.nl: Pim Fortuyn 'grootste Nederlander'
Pim Fortuyn is zopas als winnaar uit de bus gekomen in de strijd om de titel 'de grootste Nederlander aller tijden'.
De kijkers van het KRO-programma konden wekenlang stemmen op honderd Grote Namen.
Ondanks het toegeven van deze fout, kiest de KRO er voor om de uitslag te laten zoals ie was tijdens de uitzending...
www.belgen.nl /bladzijde/000265.html   (358 words)

  
 kwesties.almere.nu
Een van de ministers van Staat, Max van der Stoel, is van mening dat extreemrechtse jongeren een gevaar voor de Nederlandse samenleving vormen.
Ook zou de politiek zich moeten keren tegen de in zijn ogen radicale ideeën van Geert Wilders.
Dat zei hij maandag tijdens een politiek café in het Schermerwapen in Stompetoren.
radio.weblogs.com /0132506/2004/11/16.html   (371 words)

  
 nu.nl/algemeen | Fortuyn uitgeroepen tot De Grootste Nederlander
Tijdens de rechtsreekse uitzending maandagavond, waarin de ambassadeurs debatteerden en kijkers tot zes keer toe een stem konden uitbrengen, veranderde de ranglijst niet meer.
De Fransman deed dit zonder enige vorm van beveiliging.
De aankondiging is pikant omdat de conservatieve Amerikaanse regering niet bekend staat als homovriendelijk.
www.nu.nl /news.jsp?n=442815&c=10   (477 words)

  
 Page 5 (via CobWeb/3.1 planetlab1.tamu.edu)   (Site not responding. Last check: 2007-10-08)
Pim opnieuw de kathedraal binnengedragen, nu voor de uitvaartmis.
het oog van de tv-camera's in een rechtstreekse uitzending.
De volgende dag wordt Pim onder begeleiding van zijn
home.wanadoo.nl.cob-web.org:8888 /mdeboyen/Website_2004_M/Page_5x.html   (411 words)

  
 2525: De grootste Nederlander (via CobWeb/3.1 planetlab1.tamu.edu)   (Site not responding. Last check: 2007-10-08)
Hacken voor Pim, constateerde de krant: “Wie wil kan honderden keren stemmen.”
Het verhaal vertelt ook niet dat dit land in verhouding de meeste vrijwilligers leverde aan het Duitse bezettingsleger.
Het is geen toeval dat het enige Nederlandse woord met internationale betekenis ‘apartheid’ is. Het is ook niet toevallig dat het Nederlandse Koninkrijk, met Indie, tot zestig jaar geleden het rijk was met de meeste mosliminwoners ter wereld.
www.2525.com.cob-web.org:8888 /log/archives/2004/11/de_grootste_ned.html   (864 words)

  
 De Gezonde Roker
En ik geloof dat een stukjesschrijver de zedelijke plicht heeft in principe de oppositie te steunen, dus ook tegen Paars.
Bij de KRO moeten als je wilt stemmen eerst een e-mailadres, postcode en geboortedatum worden ingevuld, alvorens met behulp van een speciale toegangscode kan worden gestemd.
Misschien is het nuttig om de KRO daarover aan de tand te voelen.
www.theovangogh.nl /grootste_nederlander.htm   (1391 words)

  
 Anno - Grootste Kleine Nederlander
Tijdens de feestelijke lancering van het Vakantieboek in het Scheepvaartmuseum werd de verkiezing gehouden van Grootste Kleine Nederlander.
Willem van Oranje in hoogst eigen persoon overhandigde de kroon en oorkonde aan Floortje Boon uit groep 6b van de Daltonschool Rijnsweerd uit Utrecht.
Ruim 200 kinderen waren aanwezig bij de presentatie van het Vakantieboek.
www.anno.nl /anno/anno/i002725.html   (165 words)

  
 VINDJEMELEUKOFZO » grootste Nederlander.
Soms moet je het wiel niet opnieuw uit willen vinden maar gewoon gruwelijk jatten :
Dat niet alleen de meeste Amerikanen dom zijn, maar ook de Nederlanders, is vanavond weer pijnlijk duidelijk geworden.
De programmamakers hadden dan ook een klein probleempje maar eerlijk is eerlijk.
www.vindjemeleukofzo.nl /?itemid=907   (206 words)

  
 Grootste Groene Nederlander — Milieudefensie
Abonnees weten dat het blad met foto's eerder verschijnt en nog leuker is...
“De hele wereld valt uit elkaar.” Maar van de politiek moeten we het volgens de dichter des vaderlands niet hebben.
De bevolking op dit christelijke eiland is massaal tegen de plannen voor een groot bedrijventerrein.
www.milieudefensie.nl /publicaties/magazine/2004/november/index.htm   (135 words)

  
 William the Silent - Wikipedia, the free encyclopedia
In the Netherlands, he is also known as the Vader des vaderlands, "Father of the fatherland", and the Dutch national anthem, the Wilhelmus, was written in his honour.
The Spanish, now lead by Don Luis de Zúñiga y Requesens who succeeded Alva in 1573, also had their successes, and their decisive victory in the Battle of Mookerheyde on 14 April cost the lives of two of William's brothers, Louis and Henry.
Het Huis van Oranje-Nassau en de Nederlandse geschiedenis.
www.stupidproxy.com /index.php?q=aHR0cDovL2VuLndpa2lwZWRpYS5vcmcvd2lraS9XaWxsaWFtX0lfb2ZfT3Jhbmdl   (4069 words)

  
 Pim Fortuyn 'grootste Nederlander aller tijden' - Parlement & Politiek
Willem van Oranje komt op de tweede plaats, Willem Drees op de derde.
Het idee van de grootste Nederlander is overgenomen van de BBC waar in 2002 Sir Winston Churchill tot grootste Brit werd verkozen.
De KRO besloot Pim Fortuyn te handhaven als nummer 1, omdat procedureel het tellen van de stemmen staakte op het moment dat de uitzending eindigde.
www.parlement.com /9291000/modules/fyakie4j?key=gvhe372n&top=gvgd2kde   (205 words)

  
 Planet - Fortuyn 'De Grootste Nederlander'
werd uitgezonden op Nederland 1, liet de in mei 2002 vermoorde politicus de Vader des Vaderlands Willem van Oranje (tweede) en politicus Willem Drees (derde) achter zich.
Dat was nog steeds het geval op zondag, de dag voor de
Fortuyn gekozen tot de grootste, en ALLER TIJDEN nog wel !
www.planet.nl /planet/show/id=106882/contentid=525037/sc=5ce917   (695 words)

Try your search on: Qwika (all wikis)

Factbites
  About us   |   Why use us?   |   Reviews   |   Press   |   Contact us  
Copyright © 2005-2007 www.factbites.com Usage implies agreement with terms.